spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest czwartek, 14 listopada 2019, 13:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 10 kwietnia 2011, 13:42 

witam. mam takie pytanko do doswiadczonych spawaczy. sam mam licencje na maga i spawam bez licencji elektroda.

moje pytanko jest tak sprzeczam sie z kolega ktory nie ma licencji ale spawal samochody migomatem i jego zdaniem taki spaw jest miekkki i najbardziej wytrzymaly z czym ja sie nie zgadzam.

w pracy czasami spawamy rozne zeczy bo czesto cos sie psuje (tylko stal) teraz mamy do pospawania groby lancuch ja jestem za elektrodowa on za migomatem.

chcial bym sie dowiedziec ktory spaw ma lepsze wlasciwosci

z gory dziekuje za odpowied:)

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

PostNapisane: piątek, 27 maja 2011, 18:42 

zaczniemy od początku (licencja) tego nie rozumie . Bo jak robiłeś uprawnienia nawet podstawowe to na kursie wszystko było (ewentualnie kupiłeś ) Do rzeczy spaw MIG ma za małe wtopienie i jest twardy łańcuchy spawa się przeważnie TIG lub elektroda czasami nie różową bo to elektroda do szczepiania

PostNapisane: wtorek, 31 maja 2011, 21:28 

No właśnie mój przedmówca poruszył ciekawy temat szkolenia, licencje itp. Kumpel mi opowiadał jak produkowali w jednym z ośrodków próbki pod TIG chyba ze 14szt, o czym to świadczy?, że przybyło nam 14 spawaczy z doświadczeniem 25 letnim. Szkoda gadać POLSKA rzeczywistość, ale rynek wszystko zweryfikuje!

PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 21:36 

W pierwszej kolejności to trzeba znać materiał z jakiego jest wykonany dobrać drut lub elektrodę a dopiero można dyskutować nad metodą poza tym dużo osób myśli że tigiem to można nawet "wodę" pospawać.
Każda metoda ma swoje zalety i wady. W migu żeby było lepsze wtopienie wystarczy dodać parę voltów więcej, w starszych modelach wystarczyło delikatnie zmniejszyć posuw drutu, ale to wiedzą spawacze którzy się nie wytrząsają na temat licencji bo prawda jest taka, że umiejętności i doświadczenia żaden papier ci nie zastąpi. Wracając do tematu to obie metody będą dobre tyle że w waszym przypadku lepsza będzie elektroda a to dlatego że na pewno macie w zakładzie elektrody zasadowe
a drut pewnie tylko rutylowy.
Dla mnie spawanie to nie tylko spawacz i spawarka to też kwestia wiedzy na temat materiału przygotowanie do spawania i parę innych rzeczy, ale "nie od razu Warszawę zbudowano" trzeba trochę popracować a fora takie jak to są po to żeby pomagać a nie wyśmiewać. Ideą forów jest wymiana doświadczeń a nie głupoty.
To tyle z mojej strony.
Pozdrawiam

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]