spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest sobota, 17 sierpnia 2019, 20:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 9 stycznia 2011, 15:08 

Witam forumowiczów! Zwaracam sie z pytaniem dotyczacym lutospawania, w związku z tym że corac częściej spotykam się z samochodami które mają ocynkowaną karoserię mam problem: czy jak do migomatu z 4 rolkowym podajnikiem założę drut do lutospawania to da rade cos zwojować. Niechcę eksperymentować bo rolka drutu do lutospawania do najtańszych nie nalezy. Jeśli nie to jakiej mocy musi być migomat i czy sa jakieś szczególne wymagania np . czy to musi być inwertor. Z góry dziękuję za pomoc.

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 19:12 

Witaj.
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale podzielę się tym co wiem :) Otóż cała sztuka i pomysł lutowania migiem polega na tym że stara się unikać wysokich temperatur podczas spawania które niszczą powłokę cynkową. Generalnie robi się to dobierając odpowiednie napięcie do bardzo niskiego prądu spawania. W spawarkach inwertorowych dzięki możliwości elektronicznej regulacji prądu i korektóry napięcia nie jest to problem, w transformatorowych jednak regulowanych skokowo sprawa wygląda już inaczej.
Twierdze ze sam drut nie przyniesie pozytywnych rezultatów, z calą pewnością pospawasz, ale nie tak jak wymaga tego producent a spawarka bez opcji lutowania raczej nie pracuje na odpowiednich parametrach.
W praktyce widziałem sprzęt firmy GYS, mają w asortymencie wiele narzędzi do prac przy karoseriach, co świadczy o znajomości tematyki, a cenowo pozostali jeszcze (miedzy nami) na ziemi.
Mam nadzieję że trochę pomogłem, jeśli zdecydujesz się na kupno nowej spawarki może i tu coś poradze.
Pozdrawiam, Adam.

PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 10:15 

Zgadzam się z przedmówcą, polecam GYS jako firmę która faktyczne zna temat przemysłu motoryzacyjnego wystarczy zajrzeć na stronę http://www.gys.fr/ a jeśli nadal za drogo to pozostaje nam MAGNUM ze swoim ALUMIGIEM 205L (niestety chińczyk). Ale proponuje zapoznać się z GYS. W przyzwoitej cenie są jeszcze TELWIN -y.

PostNapisane: niedziela, 23 stycznia 2011, 21:50 

chcesz spawać kasty ocynkowane musisz kupić lutospawarkę innym nie pójdzie (wiem z autopsji). kupuj najtańszą bo te droższe niczego ci lepszego niezaoferują. Ja spawam drutem cusi3 0,8 migiem kupionym na allegro automig magnum, spawa nieźle. Niby ma też spawać aluminium ale nie prubowałem a rolki do alum były w zestawie. Teraz sie przymierzam do zgrzewarki bo przy nowych elementach można zrobić jak fabryka.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]