forum spawacza
http://forum.spawacz.pl/

Meble z metalu
http://forum.spawacz.pl/viewtopic.php?f=24&t=959
Strona 1 z 3

Autor:  Baru [ poniedziałek, 9 lipca 2012, 14:56 ]
Tytuł:  Meble z metalu

Zajmuję się projektowaniem i chciałem zacząć wytwarzać meble z metalu. Chodzi głównie o blachy i kategorię mebli design a nie zwykłe parkowe ławki. Jako, że o spawaniu nie mam prawie żadnego pojęcia (tyle co poczytałem trochę o metodach), postanowiłem zasięgnąć porady na tym forum. Co byście polecali do takiego czegoś? Kwestią priorytetową jest oczywiście estetyka (w niektórych przypadkach aestetyka) złącza, a to zależy w największym stopniu od umiejętności i praktyki, zdaję sobie z tego sprawę. Co do materiału to stal nierdzewna, chciałbym też kiedyś aluminium jeślibym poczuł się w tym dobrze. Czy dałoby się to robić elektrodą, czy lepiej jakąś metodą w gazie osłonowym? A może spawanie gazowe? A może zna ktoś jakąś polską albo brytyjską firmę, która zajmuje się czymś takim?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie!

Autor:  piotrek152 [ poniedziałek, 9 lipca 2012, 19:47 ]
Tytuł:  Re: Meble z metalu

Zatrudnić spawacza-ślusarza i spokojna głowa. Niech każdy robi to co potrafi

Autor:  Baru [ wtorek, 10 lipca 2012, 12:58 ]
Tytuł:  Re: Meble z metalu

Nie wiem tylko czy potrafiłbym odmówić sobie przyjemności robienia tego samemu.
Wielu rzeźbiarzy pracujących w metalu spawa go samemu, a powiedzą raczej, że są rzeźbiarzami niż spawaczami.
Jakieś inne sugestie?

Autor:  4weld [ wtorek, 10 lipca 2012, 16:29 ]
Tytuł:  Re: Meble z metalu

Ja stawiam na MIG-MAG prosto szybko i jedna ręka wolna, ewentualnie trochę gorzej z estetycznym łączeniem materiałów o dużej różnicy w grubości. Drugi na pewno TIG DC (aluminium bym sobie odpuścił) szybko się nauczysz (jak nie spawasz pod RTG) daje dużo frajdy i jest czysty (brak odprysków i szerokie zastosowanie w gamie materiałów spawalnych). Kup MIG-MAG i TIG i w twojej branży po miesiącu będziesz zadowolony z efektów. Nie będę ci sugerował urządzeń typu model bo to nieprzyzwoite ;-). Jak co to na priv! Pozdrawiam i powodzenia!

Autor:  Baru [ środa, 11 lipca 2012, 12:13 ]
Tytuł:  Re: Meble z metalu

4weld.pl dzięki, bardzo mi pomogłeś.
Pozdrawiam! :)

Autor:  Natinka [ wtorek, 15 września 2015, 21:02 ]
Tytuł:  Re: Meble z metalu

Z problemem z trafieniem w dobrą jakość mebli się zgadzam. U nas do biura przyszły ostatnio takie specjalne regały, nie wiem jak były spawane, ale miejsca łączeń miały powierzchnię jak papier ścierny, w dodatku mnóstwo ubytków i jakoś mało estetycznie to wyglądało. Czy jest możliwość jakoś tego zneutralizowania? Podejrzewam, że w kwestii struktury wystarczy szlifowanie, ale jak te ubytki uzupełnić?

Autor:  cromol [ wtorek, 29 września 2015, 10:31 ]
Tytuł:  Re: Meble z metalu

Czy ktoś z obecnych posiada projekt wykonania krzesła metalowego o niewielkim wkładzie finansowym, ale efektywnym? Drewno jest znacznie lepszym materiałem do projektowania, a metal to troszeczkę męczenia i przede wszystkim sterta potrzebnych narzędzi.

Autor:  marcin010 [ sobota, 6 stycznia 2018, 16:26 ]
Tytuł:  Re: Meble z metalu

Cześć Wam :) Czy Waszym zdaniem warto w tym momencie inwestować w nowoczesne meble? Ja właśnie jestem na etapie odświeżania wystroju swojego mieszkania i zastanawiam sie nad jakimiś fajnymi meblami. Oczywiście odpają różnego rodzaju sofy czy szafki rodem z poczatku lat dziewięćdziesitych :) Chcę coś bardziej nowoczesnego i zastanawiam się właśnie nad wyborem sprawdzonego sklepu. Czy jesteście w stanie coś doradzić w tym zakresie tematycznym? W Internecie dość dobre opinie i recenzje zbiera ten sklep z meblami z Krakowa http://www.meblelargo.pl/ No i dodatkowo jeszcze oferują profesjonalne doradztwo przy zakupie, co jest dla mnie naprawdę niezwykle istotne... Może znacie jeszcze jakiś ciekawy sklep z Krakowa? Z góry wielkie dzięki za porady i sugestie w tym temacie :)

Autor:  TrumanShow66 [ poniedziałek, 8 stycznia 2018, 16:22 ]
Tytuł:  Re: Meble z metalu

Bardzo ciekawy pomysł, drogie są takie metalowe meble?

Autor:  sirenada [ poniedziałek, 15 stycznia 2018, 21:04 ]
Tytuł:  Re: Meble z metalu

Nie mam niestety zbyt obszernej wiedzy w tym obszarze tematycznym. Dlatego też niezbyt będę w stanie coś konkretnego doradzić :)

Strona 1 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/