spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest poniedziałek, 25 maja 2020, 03:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 22 maja 2020, 19:31 

Witam
Jak w temacie. wiem że wiele jest takich pytań, jednak mało jest odpowiedzi na temat tych Migów. Chodzi o:
1. Welder Fantasy TRIO DUAL PULS 230
2. TRAFIFLUX Trafimig 200 Dual Puls
oraz ostatnio pokazała sie nowa
3. MAGNUM MIG 224/15 LCD DUAL PULS lub jej mniejsza wersja MAGNUM MIG 224 LCD DUAL PULS

Jestem amatorem spawania lecz zamierzam zakupić sprzęt. Z racji mojego podejścia amatorskiego stawiam na łatwość obsługi. Zależy mi by mig wyposażony był w czytelny wyświetlacz lcd i przejrzyste menu.
Wiem, usłyszałem już że jak patrzę na zakup czy mig na wyświetlacz a nie na wartości to źle.
jednak z racji młodego wieku i ogólnego postępu taki wyświetlacz czytelny LCD jest dla mnie ważny.
Łatwiej w takim się połapać ze wszystkimi ustawieniami miga a nie jak przyciski na panelach i opisy takie sobie.
Proszę o zrozumienie mnie, łatwiej będzie mi operować na wartościach pokazywanych graficznie niż na wartościach opisowych usytuowanych na panelu miga. Dodatkowo zakup taki to dla mnie spory wydatek rzędu około 2500-3500 zł.
Dlatego też chce kupić spawarkę na parę dobrych lat.
Spawanie okazyjne warsztatowe, garażowe. Od czasu do czasu jakieś inne prace w ilościach niedużych (dzień lub maks dwa dni spawania na dwa tygodnie lub miesiąc a może i rzadziej).
Zainteresowały mnie te spawarki z uwagi że posiadają funkcje synergii i podwójnego pulsu a to ważne gdyż spawacz amator z taką funkcją będzie ładnie spawał (spaw łuskowy). Dodatkowo są w cenach akceptowalnych.

1. Za WF TRIO Dual Puls 230 przemawia że ma dodatkowo funkcje podłączenia Tiga z przodu oraz funkcję spool gun tyle że cena najwyższa. Na plus że w zestawie jest uchwyt tig oraz podajnik 4R. Na minus to sprawność urządzenia 30% przy 200A

2. Z kolei TRAFIFLUX Trafimig 200 Dual Puls posiada na plus dobrą sprawność 60% przy 200A, natomiast nie posiada funkcji przyłącza z przodu tiga ani spool guna i dodatkowo podajnik tylko 2R. Na plus natomiast z tyłu wtyczka na podgrzewacz reduktora oraz funkcja FunStop dla wentylatora że urządzenie jest ciche i nie wyje cały czas

3. Następnym Nowym odkryciem jest MAGNUM MIG 224/15 LCD DUAL PULS, które podobno idzie dopiero z Chin do Polski.
Ogólnie fajnie się przedstawia bo podajnik 4R, lecz znowu brak tiga z przodu i spool guna, Jednak za to sprawność 60% dla 200A. Troche tylko obudowa taka kiszkowata w porównaniu z konkurencją. Takie proste pudło jak stare migi a nie nowoczesne. Ale to też może być plusem.

Ogólnie więc według mnie ideałem byłby półautomat taki który miałby:
Wyświetlacz LCD z czytelnym softem, Synergię, dual puls , rolki 4R , sprawność na poziomie 60% dla 200A, wejścia z przodu dla tiga i gazu oraz funkcje spool gun a z tyłu wtyczkę podgrzewacza oraz wejścia gazu i włącznik oraz funkcję FunStop dla wentylatora.

Teraz pytanie brzmi czy wogóle jest coś takiego lub czy jakaś mądra głowa wpadła na to by zrobić coś takiego w rozsądnych pieniądzach. Ja wyrażam tylko swoje zdanie jako amator.
Ostatecznie proszę szanownych forumowiczów o opinie na temat tych urządzeń i jeśli można prosić to o pewne doradztwo co tak naprawdę warto kupić w moim przedziale kwotowym, ponieważ pytając się sprzedawców w sklepach to każdy zachwala swój sprzęt a mnie tylko chodzi o rzetelne doradztwo, choć z góry wiem że nawet po zakupie zawsze może być coś nie tak :), jednak wtedy zaryzykuje i dokonam zakupu :)

Pozdrawiam
Chętny do zakupu miga

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]