spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest wtorek, 26 stycznia 2021, 17:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 22 maja 2020, 19:31 

Witam
Jak w temacie. wiem że wiele jest takich pytań, jednak mało jest odpowiedzi na temat tych Migów. Chodzi o:
1. Welder Fantasy TRIO DUAL PULS 230
2. TRAFIFLUX Trafimig 200 Dual Puls
oraz ostatnio pokazała sie nowa
3. MAGNUM MIG 224/15 LCD DUAL PULS lub jej mniejsza wersja MAGNUM MIG 224 LCD DUAL PULS

Jestem amatorem spawania lecz zamierzam zakupić sprzęt. Z racji mojego podejścia amatorskiego stawiam na łatwość obsługi. Zależy mi by mig wyposażony był w czytelny wyświetlacz lcd i przejrzyste menu.
Wiem, usłyszałem już że jak patrzę na zakup czy mig na wyświetlacz a nie na wartości to źle.
jednak z racji młodego wieku i ogólnego postępu taki wyświetlacz czytelny LCD jest dla mnie ważny.
Łatwiej w takim się połapać ze wszystkimi ustawieniami miga a nie jak przyciski na panelach i opisy takie sobie.
Proszę o zrozumienie mnie, łatwiej będzie mi operować na wartościach pokazywanych graficznie niż na wartościach opisowych usytuowanych na panelu miga. Dodatkowo zakup taki to dla mnie spory wydatek rzędu około 2500-3500 zł.
Dlatego też chce kupić spawarkę na parę dobrych lat.
Spawanie okazyjne warsztatowe, garażowe. Od czasu do czasu jakieś inne prace w ilościach niedużych (dzień lub maks dwa dni spawania na dwa tygodnie lub miesiąc a może i rzadziej).
Zainteresowały mnie te spawarki z uwagi że posiadają funkcje synergii i podwójnego pulsu a to ważne gdyż spawacz amator z taką funkcją będzie ładnie spawał (spaw łuskowy). Dodatkowo są w cenach akceptowalnych.

1. Za WF TRIO Dual Puls 230 przemawia że ma dodatkowo funkcje podłączenia Tiga z przodu oraz funkcję spool gun tyle że cena najwyższa. Na plus że w zestawie jest uchwyt tig oraz podajnik 4R. Na minus to sprawność urządzenia 30% przy 200A

2. Z kolei TRAFIFLUX Trafimig 200 Dual Puls posiada na plus dobrą sprawność 60% przy 200A, natomiast nie posiada funkcji przyłącza z przodu tiga ani spool guna i dodatkowo podajnik tylko 2R. Na plus natomiast z tyłu wtyczka na podgrzewacz reduktora oraz funkcja FunStop dla wentylatora że urządzenie jest ciche i nie wyje cały czas

3. Następnym Nowym odkryciem jest MAGNUM MIG 224/15 LCD DUAL PULS, które podobno idzie dopiero z Chin do Polski.
Ogólnie fajnie się przedstawia bo podajnik 4R, lecz znowu brak tiga z przodu i spool guna, Jednak za to sprawność 60% dla 200A. Troche tylko obudowa taka kiszkowata w porównaniu z konkurencją. Takie proste pudło jak stare migi a nie nowoczesne. Ale to też może być plusem.

Ogólnie więc według mnie ideałem byłby półautomat taki który miałby:
Wyświetlacz LCD z czytelnym softem, Synergię, dual puls , rolki 4R , sprawność na poziomie 60% dla 200A, wejścia z przodu dla tiga i gazu oraz funkcje spool gun a z tyłu wtyczkę podgrzewacza oraz wejścia gazu i włącznik oraz funkcję FunStop dla wentylatora.

Teraz pytanie brzmi czy wogóle jest coś takiego lub czy jakaś mądra głowa wpadła na to by zrobić coś takiego w rozsądnych pieniądzach. Ja wyrażam tylko swoje zdanie jako amator.
Ostatecznie proszę szanownych forumowiczów o opinie na temat tych urządzeń i jeśli można prosić to o pewne doradztwo co tak naprawdę warto kupić w moim przedziale kwotowym, ponieważ pytając się sprzedawców w sklepach to każdy zachwala swój sprzęt a mnie tylko chodzi o rzetelne doradztwo, choć z góry wiem że nawet po zakupie zawsze może być coś nie tak :), jednak wtedy zaryzykuje i dokonam zakupu :)

Pozdrawiam
Chętny do zakupu miga

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

PostNapisane: czwartek, 26 listopada 2020, 18:08 

3. MAGNUM MIG 224/15 LCD DUAL PULS lub jej mniejsza wersja MAGNUM MIG 224 LCD DUAL PULS

Miałem podobny problem.
Ostatecznie zdecydowałem się na Magnuma. Dlaczego? No chyba przekonały mnie opinie ogólnie o magnumach że dystrybutor jest już sporo na rynku i da się te maszyny jakoś naprawić. Czy tak jest nie wiem.. Ale w lokalnych sklepach jest głównie Magnum i sherman.
O urządzeniu:
Obudowa:
Jest faktycznie jakby stara ale jest cała z metalu. Z cienkiej blachy. Trochę jak stare bestery np: 1800 (takiego miałem) , tyle że cieńsza. Plastiki obecnie produkowane są często tak ekologiczne, że po paru latach ulegają degradacji samoistnej. Dlatego blacha dla mnie jest na plus. Wymiary są spore szczególnie, że to wersja na szpule 15kg. (co za tym idzie szpule 5kg wymagają chyba jakiejś redukcji po wałek na który się je zakłada jest szerszy i jest luz. Ten luz powoduję, że drut się nie naciąga i może dojść do jego samo rozwijania. (Na walku jest hamulec zapobiegający temu zjawisku)

Wyświetlacz:
Zaskakująco czytelny, jakość jego jest dobra. Znaczy to, że nie jest on jak AMOLED czy inne wypasy, jest jednak czytelny z każdego kąta. Rozdzielczość jest dopasowana do interfejsu i nie sprawia problemów.

Obsługa menu:
Jest dokładnie jak na tym filmie z Trafimiga
https://www.youtube.com/watch?v=e0tYFLPbMuo
Tylko nie ma WIFI.
Pierwsze wrażenie jest takie, że pomyślałem "to był zły zakup". Zmiany trybu, trzeba kręcić gałkami obiema na zmianę. Trzeba się przyzwyczaić i drugie dnia już nie mam takiego wrażenia i się cieszę. O ile brak dostępu do wyboru (puls, dpuls, mma...) z osobnych guzików na przednim panelu nie jest przecież żadnym problemem. Nie robisz tego co kilka minut.
Wyświetlacz zyskuje bardzo w trybie zaawansowany ustawień. Bo jest wszystko opisane piktogramami i napisami w j. angielskim. Nie ma potrzeby trzymać w pobliżu instrukcji lub naklejki jaki skrót co znaczy.

Spawanie:
W sumie to były dodatki a to migomat, ma spawać.
Przesiadłem się z jednofazowego bestera z CO2.
Powiem tak dla mnie to przeskok o epokę. Jak bym się przesiał z Noki 5110 na nowoczesnego smartfona.
Dopiero pierwsze testy za mną ale spawanie profili w osłonie mixem 80%. Jestem urzeczony.
Te funkcje przed-palenia, wolnego startu drutu, 4t z ustawieniami i inne. Bomba dla mnie.
Podajnik 2 rolkowy (zwany 4x4 nie wiem czemu) fajna sprawa. W besterku czasem ślizgał mi się drut na podajniku. Tu to nie mowy. Nawet zatęskniłem za jedno rolkowym. Jak mi się drut skleił w końcówce prądowej to podajnik złamał drut i zaczął plątać go we wnętrzu migomatu.

Wady:
Zawsze jakieś są. Największą ze wszystkich jakie zauważyłem to nad podajnikiem we wnętrzu pod klapą wystaję płytka wyświetlacza niczym nie osłonięta. Pomyślisz sobie no i co przecież nikt tam palca ani druta nie włoży. No sam nie ale jak mi się drut ze szpuli na początku przy pierwszym montażu sam odwinął to oczywiście poszedł w ten wyświetlacz. Na szczęście miałem farta i tylko zwarcie w zasilaniu, restart urządzenia i działa. Jednak absolutnie trzeba tam czymś osłonić.
Wada dla mnie (ale wszystkie tani chińczyki tak mają) to nie lakierowane płytki. Cokolwiek się dostanie do środka robi zwarcie. Profesjonalne maszyny, jak widziałem na YT filmy z naprawy, często maja płytki zabezpieczone przed takimi niespodziankami.

Mam nadzieję, że coś pomogłem.

I kilka sprostowań:
Można podłączyć TIG LIFT.
Nie ma programu do lutospawania.
Nie ma możliwości manualnego ustawiania ilości drutu. Jest to zawsze powiązane z wartością A, zawsze można jednak zmieniacz napięcie i indukcyjność. (tego nie rozumiem, Panowie spawacze, fachowcy. Dla mnie prawo ohma mówi, że amper ma związek z napięciem. A co na to drut? W starym besterze miałem tylko wybór prądu i ilość drutu.)
Na ta chwile spawałem tylko stal drutem 0,8 w osłonie Mix.

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]