forum spawacza
http://forum.spawacz.pl/

DEDRA MMA/TIG AC/DC DESTI225AC sprawność 10% o co tu chodzi
http://forum.spawacz.pl/viewtopic.php?f=7&t=2948
Strona 1 z 1

Autor:  Ater [ czwartek, 12 października 2017, 11:19 ]
Tytuł:  DEDRA MMA/TIG AC/DC DESTI225AC sprawność 10% o co tu chodzi

Postanowiłem kupić pierwszą spawarkę do prac wokół domu a ponieważ będę miał również trochę aluminium do spawania, to oczywiście wybór padł na TIG-a AC/DC. Chodzę obecnie na kurs ale są tam spawarki za około 8-10k PLN. Do domu oczywiście tak droga spawarka nie jest mi potrzebna, więc zacząłem się rozglądać za TIG-ami w cenie do 3k.
Ostatnio skusiła mnie swoją 4-letnią gwarancją DEDRA MMA/TIG AC/DC DESTI225AC http://dedra.pl/pl/products/info/610/spawarka-inwertorowa-tig-225a-ac-dc.html Nawet ją kupiłem ale teraz się zastanawiam, czy nie odesłać spowrotem do sklepu. Otóż na żadnej stronie internetowej dowolnych sklepów nie ma informacji o jej sprawności, nawet na stronie producenta brak takiego info.
W momencie, kiedy przyszła do mnie okazało się, że na tabliczce posiada zapis:
TIG: 225A - 10%, 120A - 100%
MMA: 200A - 10%, 90A - 60%, 80A - 100%.

Powiem szczerze, że porównując tą sprawność 10% ze spawarkami innych firm, np. Magnum czy Welder, których producenci podają sprawność pomiędzy 45-60% przy prądzie 200A, ta Dedra cieniutko wygląda.
Zadzwoniłem więc do producenta i zadałem pytanie, czemu tak jest. Otrzymałem informację, że te wyższe wartości podawane przez innych producentów to chwyt marketingowy, bo nie uwzględniają one ograniczeń przyłącza spawarki do sieci, czyli 16A. Powiedział mi, że gdyby tą spawarkę podłączyć (ale oczywiście przez inną wtyczkę, co niestety wiąże się z utratą gwarancji) do mocniejszego gniazda, to jej sprawność będzie taka jaką podają inni producenci.

Co sądzicie zatem o tej sprawie - czy jest to totalna ściema producenta Dedry czy też pozostali producenci podają zawyżone sprawności.
Kurczę, kupiłem ją ale nie używam jeszcze bo naprawdę zastanawiam się, czy jej nie zwrócić.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/