spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest poniedziałek, 22 stycznia 2018, 00:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 14 grudnia 2017, 12:39 

Witam,
Potrzebuje kupić migomat i zastanawiam się czy zwykłym inwertorowym można lutospawać czy musi posiadać jakieś specjalne funkcje??
Dodam iż szukam czegoś budżetowego na użytek domowy.
Zastanawiam się nad magnumem 205L który posiada lutospawanie oraz magnumem 208 który przemawia do mnie bardziej ze względu na gabaryty tylko kwestia czy po włożeniu drutu cusi uda się lutospawać.
Lutospawanie to akurat dla mnie bajer który jest mało istotny, na dzień dzisiejszy zabieram się do remontu 126p gdzie akurat poradzi sobie zwykły mig bo tam ocynku brak (pomijając elementy współczesnej produkcji) no ale może zajdzie też potrzeba jakieś bardziej współczesne autko ogarnąć.

Z góry informuje iż szukam małego migomata na 230V i szpulki 5kg aby był lekki i mobliny bo czasami na robotę też się przyda, posiadam już duzą krowę siłową na szpule 15kg aby uniknąć zbędnej dyskusji że duży lepszy :)

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

PostNapisane: piątek, 22 grudnia 2017, 16:19 

Nikt nic nie pomoże ??

PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2017, 11:08 

kucyk_323 napisał(a):
Nikt nic nie pomoże ??

Może na tej stronie znajdziesz informacje na ten temat, bo to dość duża strona :) Ja u nich znalazłem dużo istotnych informacji. Jak coś to podpytaj :)

PostNapisane: wtorek, 2 stycznia 2018, 14:28 

matusz oprócz tego że wspierasz pozycjonowanie tej firmy to chyba nic to nie wnosi do tematu

PostNapisane: środa, 3 stycznia 2018, 22:36 

kucyk_323 napisał(a):
Witam,
Potrzebuje kupić migomat i zastanawiam się czy zwykłym inwertorowym można lutospawać czy musi posiadać jakieś specjalne funkcje??
Dodam iż szukam czegoś budżetowego na użytek domowy.
Zastanawiam się nad magnumem 205L który posiada lutospawanie oraz magnumem 208 który przemawia do mnie bardziej ze względu na gabaryty tylko kwestia czy po włożeniu drutu cusi uda się lutospawać.
Lutospawanie to akurat dla mnie bajer który jest mało istotny, na dzień dzisiejszy zabieram się do remontu 126p gdzie akurat poradzi sobie zwykły mig bo tam ocynku brak (pomijając elementy współczesnej produkcji) no ale może zajdzie też potrzeba jakieś bardziej współczesne autko ogarnąć.

Z góry informuje iż szukam małego migomata na 230V i szpulki 5kg aby był lekki i mobliny bo czasami na robotę też się przyda, posiadam już duzą krowę siłową na szpule 15kg aby uniknąć zbędnej dyskusji że duży lepszy :)

Migomat musi posiadać możliwość zmiany biegunowości, żeby była możliwość lutospawania, więc nie każdym inwerterem będziesz mógł używać tej funkcji.
Z tego co widzę to Magnum 208 nie ma funkcji lutospawania. W przypadku 205L masz jeszcze dodatkowo możliwość regulacji indukcyjności. Może Ci się to przydać przy spawaniu cienkich elementów, bo mniej ciepła w materiał ( mniej odkształceń ), kosztem większej ilości odprysków. W przypadku grubszych elementów będzie na odwrót - więcej ciepła, mniej odprysków.

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że jeśli Twój budżet jest w granicach 2,000 złotych to warto jednak dołożyć i kupić MIG205L. Gwarantuję że będziesz z niej zadowolony. Maszyna idealna na domowy użytek, a znam nawet kilka osób które używają go w produkcji małoseryjnej ( nawet spawali nierdzewkę ).

W przypadku większej ilości gotówki można się pokusić o jakiś markowy półautomat, ale to jest wydatek rzędu 4000 zł np. https://www.weldcut.pl/product-pol-211- ... G-MMA.html
Oczywiście maszyna przebija funkcjami wszystkie "chińczyki". Pytanie tylko czy jest fundusz na taki sprzęt :)

PostNapisane: wtorek, 16 stycznia 2018, 17:02 

Zasadniczo inwertorowe migomaty dziś mogą wszystko spawać (lub kleić żeby być precyzyjnym :P ), zależy tylko jaki gaz (co2 lub co2/arg lub argon) i jakiego drutu - czyli jakiej metody - MAG czy MIG użyjesz? Alu i 308l najlepiej TIGiem AC/DC robić, ale miogomat inwertorowy też ostatecznie da radę i jest duuuużo (o jakieś 2tys zł) tańszy. Tutaj masz fajny skle, goście Ci doradzą co i jak i do czego kupić.

https://www.facebook.com/Salon-Spawalni ... 710024100/

https://allegro.pl/uzytkownik/ChangHemp?order=m

PostNapisane: piątek, 19 stycznia 2018, 20:05 

MAGNUM 210 synergia.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]