forum spawacza
http://forum.spawacz.pl/

Uchwyt spawalniczy
http://forum.spawacz.pl/viewtopic.php?f=7&t=2995
Strona 1 z 1

Autor:  Bartek654 [ niedziela, 17 grudnia 2017, 21:58 ]
Tytuł:  Uchwyt spawalniczy

Witam. Chciał bym zmienić uchwyt z euro złączem w migomacie 180A. Przeglądam oferty i zastanawiam się co wybrać i mam kilka pytań.:
1.) Czy ilość rolek w napędzie drutu ma znaczenie w długości przewodu? Teraz mam 3 metry i znajomy mi mówił że do 4-5m są potrzebne napędy z 4lub więcej rolkami.
2.) Czy mogę wziąć uchwyt przeznaczony do spawania prądem do 350A? Chciał bym uchwyt z chłodzeniem cieczą bo na codzienne kładę długie spawy.( Chłodnice mam od tiga którym bardzo rzadko pracuje.
3.) W jakich firmach szukać? Zależy mi na tym żeby dobrze się na tym pracowało, bo spawam parę godzin dzień w dzień, a jednocześnie mam świadomość tego że sprzęt który posiadam prędzej czy później będę musiał wymienić na coś profesjonalnego.
4.) No i przede wszystkim czy przy takim migomacie jest sens wchodzić w chłodzenie cieczą? Chciał bym wykorzystać chłodnice, która stoi nieużywana, ale nie chce żeby był przerost formy nad treścią.

Co myślicie? Pozdrawiam

Autor:  luc3k [ środa, 3 stycznia 2018, 23:19 ]
Tytuł:  Re: Uchwyt spawalniczy

Zacznijmy od tego że do migomatu 180A nie ma sensu kupować dłuższych przewodów niż 3M i typ uchwytu MB15 jest optymalny dla tego prądu, a już na pewno nie podłączać do niego chłodnicy.
W przypadku podajników 2 rolkowych raczej stosuje się uchwyty 3M, rzadziej 4M. Podajniki 4rolkowe pociągną uchwyty 4M i 5M bez problemu.

Jeśli chcesz wymienić sprzęt na coś lepszego to musisz się dobrze zastanowić nad zakupem urządzenia.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/