spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 09:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 11 stycznia 2017, 13:10 

Witam szanownych Forumowiczów po raz pierwszy.
Mam pytanie co sądzicie o sprzęcie, który ma się pojawić w sieci lidl od dnia 16.01.2017r
http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action ... l&id=83206

Czy warto to kupić do zastosowań czysto amatorskich typu przyspawanie "blaszki do tłumika" w aucie? Posiadam spawarkę inwertorową też rasowego chinola "kraft&delle" 200A, która bez problemu radzi w drobnych pracach warsztatowych ale jak przychodzi do spawania cienkich blach to nawet małym prądem i elektrodą 2mm robi się bieda bo albo klei albo przepalisz no ogólnie taka "smarkanina" wychodzi ani to wygląda ani to trzyma.
Na grubszą robotę pożyczam bestera STA225 od taty.
Potrafię spawać na przyzwoitym poziomie elektrodami otulonymi, także migomatem, palnikiem tlenowo-acetylenowym ale w tym przypadku chodzi mi o Waszą poradę co do tego sprzętu.
Użytek tylko własny. Warto czy nie warto?

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

PostNapisane: środa, 11 stycznia 2017, 21:14 

Masz świadomość, że to spawanie bez gazu osłonowego?
Będzie niewiele lepiej spawać niż Twoja MMA.

Jest jeden plus w tym urządzeniu - cena.

Jeżeli do sporadycznych prac hobbystycznych to nic więcej nie potrzeba, powinien sobie poradzić z cienkimi blachami.

PS - rozbraja mnie opis "silnych kleszczy masowych" ;-))))

PS 2 - dobre warunki gwarancji - 3 lata

PostNapisane: środa, 11 stycznia 2017, 22:14 

Oczywiście, że mam świadomość co i jak. Przyznam się, że nie miałem do czynienia ze spawaniem bez gazu i trochę też mam obawy jak to idzie. Liczę się z tym, że będzie otulina a sama spoina może wyglądać gorzej niż z migomatu ale to akurat nie ma znaczenia o estetykę w moim użytkowaniu nie idzie. Chodzi mi o to czy będzie się tym dawało jakoś przyzwoicie łączyć cienkie blachy typu podłoga w aucie. Cena jak cena, żaden majątek więc i cudów się raczej nie ma co spodziewać.
Opis jest świetny może siła tych kleszczy jest największym atutem tego urządzenia. Hahaha.
No i gwarancja to na plus na pewno. Jak się nie będzie sprawdzać to go najwyżej zepsuje i oddam po roku jak nie naprawia a raczej nie naprawia to może chociaż kasę oddadzą.
Zastanawiam się czy zaryzykować.
Temat cały czas otwarty.

PostNapisane: czwartek, 12 stycznia 2017, 16:19 

Bambek1 napisał(a):
Oczywiście, że mam świadomość co i jak. Przyznam się, że nie miałem do czynienia ze spawaniem bez gazu i trochę też mam obawy jak to idzie. Liczę się z tym, że będzie otulina a sama spoina może wyglądać gorzej niż z migomatu ale to akurat nie ma znaczenia o estetykę w moim użytkowaniu nie idzie. Chodzi mi o to czy będzie się tym dawało jakoś przyzwoicie łączyć cienkie blachy typu podłoga w aucie. Cena jak cena, żaden majątek więc i cudów się raczej nie ma co spodziewać.
Opis jest świetny może siła tych kleszczy jest największym atutem tego urządzenia. Hahaha.
No i gwarancja to na plus na pewno. Jak się nie będzie sprawdzać to go najwyżej zepsuje i oddam po roku jak nie naprawia a raczej nie naprawia to może chociaż kasę oddadzą.
Zastanawiam się czy zaryzykować.
Temat cały czas otwarty.

Kup, zrób próbę. Jak Ci się nie spodoba i nie będziesz zadowolony z jakości spawu - oddaj.

PostNapisane: piątek, 13 stycznia 2017, 11:56 

Nie no luz za tą kasę to warto (jeden warunek że spawa). W opisie jest moc ;) . Jak pisał Tool: kup jak się nie spodoba, oddaj.

PostNapisane: piątek, 13 stycznia 2017, 15:50 

4weld napisał(a):
Nie no luz za tą kasę to warto (jeden warunek że spawa). W opisie jest moc ;) . Jak pisał Tool: kup jak się nie spodoba, oddaj.

Jak już kupisz i użyjesz to nie oddasz, chyba nie ma takiej możliwości. A bujanie się po dziwnych instytucjach w celu egzekucji praw o towarze niezgodnym z umową czy wyszukiwanie innych powodów to szkoda mi czasu i nerw, "prześpię" się przez weekend z tematem i zobaczę.

PostNapisane: piątek, 13 stycznia 2017, 17:49 

O! I tu mi się zaczyna podobać, świadomy konsument :) Kupujący powinien myśleć nie tylko o cenie, zwłaszcza przy towarze, który się kupuje być może raz na całe życie.

PostNapisane: piątek, 13 stycznia 2017, 23:22 

Chłopaki żeby nie było ja się wcale na to nie napalilem. Chciałem poznać wasze opinie myślałem, że ktoś słyszał lub używał ale chyba ten typ spawarki lidl serwuje po raz pierwszy.
Kiedyś znajomy kupił w lidlu zwykłą małą spawarka, coś tam później w niej przerabiał i odkrył, że trafo nawiniete jest aluminiowym drutem malowanym na kolor miedzi. Uznał to oczywiście za przejaw tandety i oszustwa acz kolejek uważam, że nie do końca słusznie ale to temat na inną dyskusję. Niemniej spawarka póki co mu działa.

PostNapisane: sobota, 14 stycznia 2017, 10:51 

Bambek1 napisał(a):
Chłopaki żeby nie było ja się wcale na to nie napalilem. Chciałem poznać wasze opinie myślałem, że ktoś słyszał lub używał ale chyba ten typ spawarki lidl serwuje po raz pierwszy.
Kiedyś znajomy kupił w lidlu zwykłą małą spawarka, coś tam później w niej przerabiał i odkrył, że trafo nawiniete jest aluminiowym drutem malowanym na kolor miedzi. Uznał to oczywiście za przejaw tandety i oszustwa acz kolejek uważam, że nie do końca słusznie ale to temat na inną dyskusję. Niemniej spawarka póki co mu działa.

Każdy kupuje sprzęt do swoich potrzeb; jeżeli uznasz, że ten z Lidla Ci wystarcza to po co lepszy?
Ceny rozsądnych migomatów zaczynają się od 1200-1300 PLN w górę + osprzet.
Tutaj masz za 400 PLN gotowy zestaw do pracy.
Czy marka Lidla trochę popracuje? Myślę, że w Twoim przypadku tak.
Sam często kupuję ich produkty - może nie narzędzia tylko ciuchy sportowe i są naprawde niezłe.

PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2017, 11:45 

Stało się "urządzenie spawalnicze" z lidla nabyłem.
Chciałem zamieścić krótką relację z próby urządzenia.
Próba trwała dosłownie 1 min, (przeziębienie i +38 stopni gorączki) także wybaczcie.

Złapałem to co było pod ręką w złomie pod warsztatem bez przygotowania powierzchni ani krawędzi. Blachy oprócz płaskownika lakierowane. Ta cienka 0.9 mm jakaś dziwnie krucha bo można ją łamać kombinerkami nie mam pojęcia z czego pochodzi. Płaskownik i czarna blacha to zwykła stal. Nie bawiłem się w żadne ustawienia sprzętu, zmiany posuwu drutu czy ustawień prądu, wszystkie 3 spoiny na jednakowych ustawieniach tak jak wyjęte z pudełka, próba miała na celu tylko sprawdzenie czy w ogóle to chińskie cudo działa, zainstalowałem bęben z drutem, włączyłem do sieci i wykonałem spoiny.
Na żywo spoina wygląda ładniej, na zdjęciu ma dużo refleksów no i naprawdę połączone elementy "trzymają się kupy".

P.S. jak już się wykuruję to postaram się specjalnie dla Was "bzyknąć" coś z większą starannością, aha i zdjęcia powinny być w odwrotnej kolejności.
Co mogę powiedzieć o sprzęcie więcej, chyba na razie nic. Jeśli się nie rozpadnie to w przyszłości wrzucę wrażenia z pracy na tym urządzeniu.
Wygląda dość solidnie, "parkocze" prawie jak migomat ;) sztywna konstrukcja obudowy, dość ciężki wg. tabliczki znamionowej prawie 13 kg, wentylator pracuje cały czas od chwili załączenia włącznika.
Czy będzie mi odpowiadał ocenię po pewnym czasie jak zrobię bardziej staranne próby lub jak sprawdzę go w boju.

Załączniki:
Komentarz: Spoiny po wykonaniu i oczyszczeniu. Biała blacha ta 0.9 mm to jakiś dziwny materiał, można ją łamać kombinerkami jak gruby papier nie wiem skąd pochodzi. Materiał bez przygotowania.
01.jpg
01.jpg [ 897.49 KiB | Przeglądane 25635 razy ]
Komentarz: Pierwsza iskra. Próba wykonana na blachach 0.9 mm, lakierowanych bez przygotowania, celowo krzywo ułożone ze szczelina od 3 do 0 mm.
00aaa.jpg
00aaa.jpg [ 844.17 KiB | Przeglądane 25635 razy ]
Komentarz: Mechanizm podawania drutu. Nic ciekawego - plastik.
04.jpg
04.jpg [ 542.26 KiB | Przeglądane 25635 razy ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]