spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest niedziela, 21 lipca 2019, 21:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 12 czerwca 2019, 21:08 

Witam użytkowników forum , jet to mój pierwszy post więc wybaczcie błędy :).

Zwracam się do was z pytaniem odnośnie prądu pobieranego z sieci przez inwerter spawalniczy. Mam zamiar kupić spawarkę najlepiej migomat do zastosowań amatorskich, który będzie użytkowany na ogródkach działowych (tam mam warsztat ;) ) gdzie zabezpieczenie nad prądowe ma nastawę 10 amperów bezpiecznik B10. Zaznaczam, że kiedy włączę szlifierkę/kosiarkę to przygasa mi trochę światło xD. W związku z tą sytuacją mam do was kilka pytań najlepiej do posiadaczy spawarki MIG oraz cęgowego miernika prądu.
PS: Mam zamiar spawać profile metalowe stal czarna ok 2mm grubości, spawów nikt nie będzie brał na rentgen nie będę spawaniem zarabiał potrzebuję spawarki do łączenia ze sobą dwóch kawałków metalu. Nie będę też non stop spawał np. 2h . W grę wchodzą tylko inwertery. Mam na spawarkę ok 1500 zł ,proszę mi nie pisać że dołóż 1000zł i kup Kemmpi bo na początku miałem zamiar wydać na spawarkę 600 zł i kwota 1500 zł jest już dołożeniem :)
Moje pytania brzmią:

1) Czy w wyżej wymienionej sytuacji spawanie w taki miejscu ma rację bytu ?

2) Jeśli tak to czy ktoś z was ma wiedzę jaki prąd spawarka pobiera w stanie jałowym i jaki będzie pobierała (z sieci) podczas spawania wyżej wymienionych elementów? Jaka jest "przekładnia" tego "transformatora"? Słyszałem od spawacza ,że na wyjściu potrzeba mi ok 80A w migu więc przy napięciu na spawania ok 25V mamy 2kW więc teoretycznie pobierać będzie ok 10A przy napięciu sieci zabezpieczenie wystarczy. Tylko nie wiem jak to jest w rzeczywistości jakby ktoś zmierzył było by spoko ;), do tego potrzebny jest miernik cęgowy.

3) Rozważam następujące modele spawarek:

*TRAFILUX MIG-200 EASY
*MAGNUM MIG 210 Synergia Easy
*MAGNUM MIG 190 MMA II NEW DESIGN
Jak się spisują te modele jeśli chodzi o jakość spoin i jakość wykonania trzymania parametrów spawania?

Gorąco dziękuję za przeczytanie postu mam nadzieję że wywoła żywą dyskusję :)
PS: Chciałbym zaznaczyć, że spawarkę to ja widziałem tylko w sklepie na półce nie miałem nigdy do czynienia ze spawaniem więc jakby taka spawarka wybaczała błędy i pozwalała się nauczyć to też bym się nie obraził. :)

Moderatorzy jak czegoś brakuje albo nie ten dział to przenieście jeśli łaska. Inne nie znalazłem na tym forum tematu który porusza zagadnienie pobieranego prądu przez spawarki w kontekście mojego pytania dlatego założyłem temat.

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]