spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest niedziela, 21 lipca 2019, 21:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 27 czerwca 2019, 07:33 

Witam Panowie.

Mam do Was pytanie. To chyba najlepsze miejsce w internecie na ten temat.
Ponieważ cały czas poszukuję dla siebie uniwersalnego Tiga, dotarłem do marki Spartus.

Nie brałem ich pod uwagę wcześniej, ale zobaczyłem kilka filmików ze spawania tig'iem 220P acdc i założyłem, że sobie go sprawdzę.

Tylko mam kilka wątpliwości i pytań.
Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tą marką i modelem to bym poprosił o sugestie.
Kilka lat już na rynku są , więc klienci powinni już jacyś być

1. Sam dystrybutor na stronie marki nie podaje żadnych danych o sobie. Dlaczego ? Brak kontaktu i adresu.
Można się dokopać do Nov-weld Miszewko ale na zdjęciach googla jest tam prywatny dom :-)

2. Tig ma trochę mała sprawność ale jest mały. Porównując do WF Jet tig2 -spot na przykład. Co prawda akurat tym spawałem i nie byłem przy AC zachwycony. Szczególnie na niskich prądach zły łuk. Skaczący i tętniący prądem do upaleń włącznie.

3. Jak wygląda sprawa ich serwisu i kosztów części zamiennych - IGBT, płyty główne.To do kupiena czy zapomnij. Mieliście jakiś kontakt bliższy ?

4. Co to jest za marka. Znaczy , kto na świcie sprzedaje jeszcze tego chińczyka i pod jaką nazwą. Bo nie wierzę że to produkt specjalnie do Polski.

pozdrawiam

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

PostNapisane: czwartek, 27 czerwca 2019, 20:20 

Cześć wam. Słyszałem o tym sprzęcie i zastanawiam się nad jego kupnem, ale również szukam innych ofert. Czy możecie coś polecić? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 lipca 2019, 13:12 przez Marko213, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: poniedziałek, 1 lipca 2019, 06:21 

Cześć.

Ludzie to na pewno kupują też. Jak inne szermany i pozostałe.
Ale akurat ich ceny (spartus) nie są konkurencyjne. Być może celują po prostu w zamożniejszego amatora i biedniejszego pro ?

Zalazłem wczoraj szermana o podobnych parametrach ale tańszego.
I co zrobić ? Na YT też człowiek spawa szermanem kwasókę i całkiem zgrabne błyszczące spawy układa.
Ale już z cienkim alu nikt sobie dobrze nie radzi chinolami chyba ?
Albo nie mogę znaleźć żeby się ktoś chwalił filmami.

Tyle, że tu nie jest kwestia ceny do końca. Wcale nie koniecznie ten drogi będzie lepszy.

Miałem już WF JT2 i gdyby nie te kłopoty z AC o jakich pisałem, to na pewno bym go zatrzymał.
Ten WelderFantasy też nie był tani jak na chińczyka.
Fajnie palił łuk DC, wysokie częstotliwości pulsu, ciężki i duży więc wysoka sprawność.
Miał parę innych mankamentów ( np. 99 pamięci przesuwanych przyciskiem dookoła ).
Importer obiecał je rozwiązać z producentem i pochylić się nad tymi kłopotami z małym prądem , ale chyba mu nie zależało i już się nie odezwał. Cóż poszukam czegoś innego w końcu - parcia nie mam.

No ale potrzebuję aby były niskie prądy AC dobrze zrobione.
Nie wiem może to był mój egzemplarz ?
Jak wziąłem do ręki esaba, też wszyscy piszą że to lepszy chińczyk, to łuk był przy 5 A AC jak przyklejony do czubka elektrody.

I czegoś takiego szukam.
A na tapecie jest Spartus :-)
Forum jest profi więc się nie dziwię że nikt tym nie spawa.
Ale jakby się ktoś przyplątał.

A Panowie Handlowcy-sklepy właściwie , jak z reklamacjami i awariami tej marki ? Możecie coś podpowiedzieć czy nikt nie kupuje to się nie psują ? :-)

pozdrawiam

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]