spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 17:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 7 listopada 2015, 17:41 

Hej.
Jestem nowy na forum. Moje doświadczenie kończy się na spawaniu mniejszych rzeczy starą spawarką transformatorową.
Jest to sprzęt który nie spawa specjalnie dobrze, nie jest ani poręczny ani dobry. Jestem zainteresowany kupnem spawarki inwertorowej metodą MMA ze względu na to że jest dużo mniejsza, wygodniejsza, lepsza i w dodatku poręczniejsza. Chciałem najsampierw zapytać czym się różni inwertorowa od migomata lub gita. Podkreślam że chciałem spawać głównie czarną stal, elementy o grubości max 1 cm. Jakie firmy są warte polecenia, na jakie parametry trzeba głównie zwracać uwagę oraz jaką moc potrzebuję? Dodam że planuje wydać nie więcej niż ok 700zl.

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

PostNapisane: niedziela, 8 listopada 2015, 19:46 

W tej cenie to tylko Dedra Desti 200 z marketu (200A). Osobiście użytkuję Desti203 (to samo + TIG) od 2012 i jest niezniszczalna.... :P Jedyny mankament to żenująca długość kabli spawalniczych (jeden ma 1,8m a drugi 1,2m). Dużo na temat desti200 przeczytasz na portalu elektroda. Podaję link
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic951415.html

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 listopada 2015, 17:30 

:?:

Ostatnio edytowano środa, 9 grudnia 2015, 11:11 przez Alex, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: wtorek, 10 listopada 2015, 18:54 

W takim budżecie szukaj zwykłej MMA i patrz na obsługę posprzedażną - importera, serwis, "naprawialność", dostęp do części zamiennych itp.
W sumie to możesz wybierac po kolorze obudowy.
Powinno wystarczyć na 200A.

PostNapisane: wtorek, 10 listopada 2015, 19:15 

Polecono mi dedrę, albo magnuma. Na temat obu spawarek słyszałem pozytywne i negatywne komentarze- jak zwykle do każdego sprzętu ;)
Bardziej jednak pozytywne komentarze były przy Magnumie, a polecono mi Magnum snake 200p/200ps. Podobno bardzo fajnie spawa, i 200A wystarcza by spokojnie spawać elementy o grubości 5mm. Zależy mi na tym bym mógł spawać elektrodą 4mm. Pytanie czy ktoś miał i może mi ocenić taki inwerter Magnum snake 200P/ps ?
Nie spawam zawodowo, ale jednak zależy mi na niezawodnym sprzęcie (wiadomo, wszystko może się zepsuć). Wiem że cena 700zł to nie dużo, ale jakbym chciał kupić bardzo dobrą spawarkę do dużej ilości prac to zdecydowałbym się na migomat, ale z racji tego że to tylko do domowego warsztatu myślę że inwerter będzie wystarczający.

PostNapisane: wtorek, 10 listopada 2015, 20:48 

Co będziesz spawał elektrodami 4,0mm?
200A to za mało do takiej średnicy.
Do fi 4mm minimum 250A i zasilanie 400V.

PostNapisane: poniedziałek, 30 listopada 2015, 16:40 

[quote="Alex"]Czym się różni spawarka inwertorowa od migomatu lub gita?

Spawarka inwertorowa pozwala zwiększyć częstotliwość prądu oraz precyzję ustalania prądu spawania przy zmniejszonych gabarytach i ograniczonej wadze urządzenia dzięki zastosowaniu wewnątrz niego przekształtnika napięcia tzw. inwertora. Ponieważ producenci odchodzą od spawarek transformatorowych na rzecz urządzeń o nowocześniejszych rozwiązaniach, można powiedzieć, że obecnie wszystkie spawarki na rynku są inwertorowe, bo ich konstrukcja opiera się na zastosowaniu takiego właśnie przekształtnika energoelektronicznego (inwertora).
Chodzi więc o rozróżnienie urządzeń do różnych metod spawania:

MMA – manual metal arc – czyli najzwyklejsze najbardziej popularne spawanie elektrodą otuloną zamocowaną w uchwycie spawalniczym
MIG/MAG - Metal Inert Gas / Metal Active Gas – w zależności od stosowanego rodzaju gazu ochronnego (obojętnego lub aktywnego chemicznie) potrzebna jest butla z tym gazem
TIG (nie „git” jak sądzę) - TIG (tungsten inert gas) – tu też potrzebna jest butla z gazem i odpowiedni uchwyt

Poza tymi trzema rodzajami dostępne są także urządzenia wielofunkcyjne przeznaczone do różnych metod spawania oraz do cięcia łukiem plazmowym, ale ich cena będzie z pewnością wyższa.
Planujesz wydać ok. 700 zł
Mają tu bardzo szeroki wybór i na pewno znajdziesz dla siebie coś w tym przedziale cenowym i całkiem niezłej jakości.

Ostatnio edytowano środa, 9 grudnia 2015, 11:34 przez Alex, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: piątek, 4 grudnia 2015, 22:33 

kupiłem magnum viper 205 200A. Troszkę droższa od snake 200 ale podobno lepszy. Sam narzekać nie mogę, spawa fajnie, z mocą ok 180A przepali drut 20mm więc spawanie blach o podobnej grubości nie powinno sprawiać problemów. Zapłaciłem 750zł, może troszkę drożej niż na allegro, ale uprzedzono mnie, że te tanie spawarki tego samego modelu w cenie ok 600-650zł mogą być od złego producenta. Te tanie spawarki nie różnią się w ogóle wyglądem, różnica polega na tym że po 15minutach spawania trzeba ją chłodzić przez 30minut z racji słabej jakości sprzętu. Polecam kupić w renomowanym sklepie.
Pozdrawiam.

PostNapisane: wtorek, 8 grudnia 2015, 09:39 

Jeśli masz taki limit to może popatrz na ogłoszenia z używanymi. A jak ma być nowa to poszukaj sprzętu, który jest równie dobry co znane marki, ale znacznie tańszy, bo nie płacisz za logo.

PostNapisane: poniedziałek, 25 stycznia 2016, 11:20 

Albo używki albo zobacz ofertę w sieci mają fajny sprzęt w niezłych cenach. Sam tam kupuję akcesoria spawalnicze i mogę polecić.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]