spawacz.pl

forum spawacza

Dyskusje, opinie i porady dotyczące szeroko pojętej branży spawalniczej
Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 18:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zakup sprzetu
PostNapisane: niedziela, 9 października 2016, 13:39 

Witam, jestem nowy w tym temacie. Mam w planie zakup pierwszego inwentera w zyciu. Chcialbym aby to byl sprzet w miare tani i aby nie bylo z nim problemow. Mam okazej kupic Nutool 202 INV co o tym sadzicie? czy jest to sprzet warty zakupu ? ladnie wyglada ale wiem ze to nie najwazniejsze. Spawanie domowe okazyjne. Prosze o porade.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 października 2016, 10:59 przez stanbies, łącznie edytowano 1 raz

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

PostNapisane: sobota, 22 października 2016, 08:50 

Pomocy prosze o poradę czy warto kupic Nutool 202INV 200A czy warte zachodu?

PostNapisane: sobota, 22 października 2016, 12:00 

Za te pieniadze to chyba nie ma tragedii. Jesli sprzet nowy i ma gwarancje to w tym czasie sobie mozesz sprawdzic jak dziala. Jesli uzywasz sprzetu tylko do hobby w domu to moim zdaniem powinna wystarczyc. Oczywiscie jesli nie bedziesz jej zarzynał na maxa :P . Nie myslales moze o zakupie MIG'a ?

PostNapisane: poniedziałek, 24 października 2016, 10:57 

Myśleć to myślałem, ale na to nie mam warunków, i pewnie potrzeb takich tez. Czasem coś drobnego zespawać. To z MIG`iem trochę wiecej zachodu i wydatek większy. Dla mnie to bedzie raczej okazjonalny użytek. Czy Nutoole to w miarę bezawaryjny sprzęt?

Ostatnio edytowano środa, 26 października 2016, 12:48 przez stanbies, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: poniedziałek, 24 października 2016, 11:38 

Nie ma rzeczy bezawaryjnych. Wszystko zalezy od tego jak i ile cos eksploatujesz. Dla domowych napraw,hobby itd starczy kazdy chinczyk bo nie bedziesz nic spawal "tasmowo" , sprzet mniej awaryjny do fabryk kosztuje krocie wiecej, a jak sie zepsuje to naprawa/serwis kosztuje tyle co z 2-3 chinczyki. Musisz sobie przemyslec, przeliczyc itd. Nie znam tej firmy , zapytaj sie tam w sklepie o serwis tego ... jak to wyglada.

PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2016, 21:06 
według mnie warto kupic i to bardzo

Szczegóły postu

PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2017, 21:58 

Witam.Jaka jest cena tego urządzenia.Ja osobiście posiadam WelderFantasy.Nie narzekam

PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2017, 23:44 

Ja inwerter kupiłem z allegro rasowy chinol kraft&dele 200A. Okazyjnie spaliłem nim kilkanaście elektrod 4mm nie ciągiem z przerwami tak 5-7 cm spawu i przerwa. Topił bardzo ładnie i się nawet nie rozłączył. Jednak zazwyczaj spawam 3.2 mm, a coś drobniejszego to 2mm. Nawet blachy 0.9mm ostatnio lepilem ale to już meczarnia i takie punktowe smarkanie. Cena około 400zł, nawet raz fuchę na nim załapałem i 3/4 ceny odrobił w dwa dni. Amatorsko czy jak kto woli hobbystycznie do drobnych prac mogę szczerze polecić. Bardzo dużo, jakość spawu i wygoda spawania zależą od elektrod. Użytkuje go już 3 rok, przechowuje w ciepłej suchej piwnicy, unikam pracy w zimne i wilgotne dni (oczywiście bez przesady) i na razie sprzęt działa.

Dziś w lidlu wszedłem w posiadanie przez nabycie w drodze kupna "urządzenia spawalniczego" tego pseudomigomatu do spawania drutem otulonym. Próby już były i są bardzo obiecujace na cienkich blaszkach radzi o niebo lepiej od tego inwertera ale relację zdam jutro w innym wątku bo dziś mnie strasznie gorączka trawi i przeziębienie dusi także dosłownie 2 min poświęciłem na próbę czy to ustrojstwo wogóle działa.

PostNapisane: czwartek, 14 grudnia 2017, 14:27 

Pietia napisał(a):
xbenx79 napisał(a):
Witam.Jaka jest cena tego urządzenia.Ja osobiście posiadam WelderFantasy.Nie narzekam

Gdzie znajdę takie urządzenie? Podrzucisz mi jakiś adres? Można powiedzieć, że szukam, szukam i nic nie widzę.

Pogogluj, a znajdziesz :P tu na forum tez mozesz w wyszukiwarce poszperac. Najlepiej jak kupisz sprzet w swojej okolicy, wtedy bedziesz mial serwis na miejscu.
Tu na szybkiego:
http://welderfantasy.pl/

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]